Župni zbor mladih “VIS Unitas”

Zbor mladih naše župe postoji od 2008. g. Zbog nedostatka podrške i tehničkih mogućnosti, probe su se u početku održavale u kući našeg gitarista Stjepana, gdje je i osnovan. Nedugo zatim, dolaskom župnika fra Branka Lipše, zbor počinje djelovati i u crkvi, gdje sudjeluje na misama i održava probe pod vodstvom Izabele Gucunski. U početku broji 15-ak članova, koje Matej Tomić i Stjepan Ćurčić prate na gitarama. Zboru se 2010. g. pridružuje Josip Blažević na klavijaturi. Krajem 2010. g. Izabela odlazi na studij u Zagreb i napušta voditeljsko mjesto, na koje dolazi profesorica glazbe Željka Grgošević. Ona vodi zbor do 2013. g., nakon čega je formiran dječji zbor kojeg preuzima, a na njeno mjesto dolazi Josip Blažević kao voditelj. Zboru se 2013. pridružuje i Luka Petanjak na udaraljkama. Nakon odlaska Josipa Blaževića na studij u Zagreb, vođenje zbora preuzima Stjepan Ćurčić.
Zbor mladih animira mise nedjeljom navečer u župnoj crkvi.
U zbor su pozvani svi mladi naše župe!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *