ŽUPNE OBAVIJESTI VAZAM – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA 16. – 23. travnja 2017.

 1. BLAGDANI U  TJEDNU:

Ovaj je tjedan sve u znaku svečanosti slavljenja uskrsnog otajstva. Danas svete mise započinju s obredom škropljenja vodom koja je blagoslovljena u vazmenoj noći, što zamjenjuje pokajnički čin. Uskrsna svijeća je kroz čitavo vazmeno vrijeme smještena u prezbiteriju blizu oltara. U vazmeni petak se izostavlja post i nemrs koji je uobičajen za ostale petke u godini, zbog produljenja svetkovine Uskrsa.

 

 1. ŽUPNIKOVA USKRSNA  ČESTITKA – čita se

 

 1. ZAHVALA ANIMATORIMA  I  MOLITELJIMA  KRIŽNOG  PUTA

     Ovime želim zahvaliti svima koji su molili križni put tijekom korizme, kako je predviđeno rasporedom. Bilo je lijepo vidjeti različite molitvene skupine koje su nas vodile kroz postaje križnog puta. Hvala i animatorima koji su ih organizirali i neka to bude lijepa tradicija ubuduće.

 

 1. DEVET ČETVRTAKA  SV.  LEOPOLDU, 20. travnja 2017.

     Ovog nam  četvrtka hodočaste vjernici iz župe Punitovci, a vodi ih župnik, vlč. dr. Đurica Pardon. Želimo im obilje milosti koje može svojim zagovorom isprositi naš dragi svetac, sv. Leopold. Zahvaljujem vrijednim ženama iz Livane koje su spremile kolače za župu Osijek 9, a sada molim žene iz ulice Kestenova da učine isto za goste-hodočasnike koji nam dolaze. Srdačno zahvaljujem za sve što činite za našu župu.

 

 1. ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ: Tomislav Andrić i Ana Andrijanić;

Stjepan Jonjić i Diana Šapina;

Goran Ceronja i Ivana Jurišić.

 

 1. ŽUPNA KATEHEZA  se nastavlja od 25. travnja 2017.

     Posebno potičem krizmanike da donesu preslik svjedodžbe 1. razreda srednje škole radi utvrđivanja pohađanja vjeronauka, što su već davno trebali učiniti.

 

 1. „USKRSNA KOŠARICA ZA POTREBITE“ – zahvala darovateljima

     Srdačno zahvaljujem svima vama, draga braćo i sestre, koji ste darom svoga srca punili ovu košaricu, kako bismo mogli obradovati 25 potrebitih obitelji iz naše župe. Bog neka blagoslovi vesela darivatelja.

 

 1. IMAMO NOVU  WEB  STRANICU  I  NOVO  RAČUNALO na čemu srdačno            zahvaljujem za vaše darove a napose jednoj obitelji iz Briješća, koja je u cijelosti financirala kupovinu računala. Neka nas sve dobri Bog blagoslovi. Web adresa naše novootvorene stranice je: http://leopoldmandic1.com/

 

 

 1. JOŠ 12 DANA  DO  SUSRETA  HRVATSKE  KATOLIČKE  MLADEŽI  U  VUKOVARU, 29. – 30. travnja 2017.

 

 1. a) Zamolba vjernicima za donacije radi  organiziranja zajedničke večere za mlade

          Mladi će ponovno stajati s košaricama za darove nakon nedjeljnih misa, a vi možete svoje darove dati kako bismo mogli pokriti sve troškove boravka mladih u našoj župi. Srdačno vam zahvaljujem na svemu što činite za ovaj događaj.

 

 1. b) Zahvala domaćinima koji će ugostiti mlade goste

           Hvala vam draga braćo i sesrte koji ćete ugostiti mlade u vašim obiteljima. Prijavili smo do sada 157 ležaja. Nadbiskup nas je zamolio da primimo još jedan autobus mladih, oko 50 osoba, za što nam nedostaje tih 5o-tak ležaja. Stvar je ozbiljna i urgentna. Javite se i prijavite smještaj, srdačno vas molim. U našoj bi župi trebalo biti smješteno 200-tinjak mladih.

 

PROGRAM:

SUBOTA, 29. travnja 2019. – naša župa

Doček i smještaj gostiju je do 16.00 sati kada u župnoj crkvi počinje program za sve mlade, kako goste tako i sve mlade naše župe. U 19.00 sati je program KUD-a Leopold Osijek ispred župne crkve, a zatim slijedi večera u MO Cvjetno oko 20.00 sati. Oko 22.00 sata, mladi odlaze u obitelji na noćenje.

NEDJELJA, 30. travnja 2017. – Vukovar

            Doručak je u obiteljima. Ako želite, spremite mladima nešto jela i pića za put. Polazak autobusa je u 07.00 sati ispred župne crkve.

Povratak mladih je iza 20.00 sati, tj. kada završi koncert u Vukovaru. Večera je u obiteljima.

            PONEDJELJAK, 1. svibnja 2017.

Nakon doručka u obiteljima, mladi se vraćaju svojim domovima. Možda je moguće spremiti im nešto hrane i pića za put. Srdačno zahvaljujem za sve što ćete učinit za njih.

 1. c) Zajednički prijevoz mladih naše župe do Vukovara

Za mlade naše župe organiziran je prijevoz do Vukovara a cijena prijevoza je 900,00 HRK. Zahvaljujem vam svima koji ćete nam darovima pomoći da podmirimo te troškove.

 

 1. ZAHVALA SVIM SURADNICIMA OKO PRIPEREMA ZA SVETKOVINU USKRSA

Dragi i poštovani suradnici, srdačno vam zahvaljujem za sve što ste učinili kako bismo svečanije proslavili Uskrs. Hvala župnim zborovima, ministrantima, članovima FSR-a, odboru za pastoral mladih, hvala darovateljima za uskrsnu košaricu kao i članovima odbora za karitativno služenje, hvala suradnicima  koji su uredili Božji grob i ukrasili crkvu cvijećem. Nadam se da nisam nikoga zaboravio. Neka vas sve dobri Bog blagoslovi! Sretan vam Uskrs!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *