Leopoldov četvrtak

Zbog značaja svetog Leopolda Bogdana Mandića zaštitinika naše župe i prvog svetišta, pokrenuta je inicijativa obilježavanja slavlja dana sv. Leopolda, svakog četvrtka u tjednu.

Slavlje započinje neposredno pred početak svete mise u 19:00 sati, pobožnošću svetom Leopoldu  pred njegovim relikvijama ili kipom; litanije sv. Leopolda, prigodne molitve posvećene sv. Leopoldu a  završava se svetom misom. Na ovo su slavlje pozvani svi vjernici naše župe kao i drugi dragi štovatelji svetog Leopolda.

U župnoj se crkvi čuva najstariji relikvijar sv. Leopolda koji se nalazi na vidnom  mjestu a pred kojim stoji  klecalo za osobnu pobožnost.

Knjiga zahvale i prošnji stoji toga dana na ulasku u crkvu-kapelicu u koju se mogu unijeti dojmovi, zahvale, molitve i prošnje svetom Leopoldu a čitamo ih neposredno pred početak svete mise kako bismo pristune vjernike potaknuli na molitvu za uslišanje.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *