ŽUPNE OBAVIJESTI VAZAM – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA 1. – 8. travnja 2018.

  1. BLAGDANI U  TJEDNU

     Sutra su svete mise kao svetkovinom.

Ovaj je tjedan sve u znaku svečanosti slavljenja uskrsnog otajstva. Danas svete mise započinju s obredom škropljenja vodom koja je blagoslovljena u vazmenoj noći, što zamjenjuje pokajnički čin. Uskrsna svijeća je kroz čitavo vazmeno vrijeme smještena u prezbiteriju blizu oltara. U vazmeni petak se izostavlja post i nemrs koji je uobičajen za ostale petke u godini, zbog produljenja svetkovine Uskrsa.

 

  1. ŽUPNIKOVA USKRSNA  ČESTITKA – čita se

 

  1. ZAHVALA ANIMATORIMA  I  MOLITELJIMA  KRIŽNOG  PUTA

     Ovime želim zahvaliti svima koji su molili križni put tijekom korizme, kako je bilo  predviđeno rasporedom. Bilo je lijepo vidjeti različite molitvene skupine koje su nas vodile kroz postaje križnog puta. Hvala i animatorima koji su ih organizirali, i neka to bude lijepa tradicija ubuduće.

 

  1. ŽUPNA KATEHEZA počinje od 10. travnja 2018.

Krizmanici će od 11. travnja imati župnu katehezu svake srijede ili prema potrebi.

 

  1. “USKRSNA KOŠARICA ZA POTREBITE” – zahvala darovateljima

     Srdačno zahvaljujem svima vama, draga braćo i sestre, koji ste darom svoga srca punili ovu košaricu, kako bismo mogli obradovati 25 potrebitih obitelji iz naše župe. Bog neka blagoslovi vesela darivatelja.

 

  1. ZAHVALA SVIM SURADNICIMA OKO PRIPEREMA ZA SVETKOVINU

     USKRSA

Dragi i poštovani župni suradnici, srdačno vam zahvaljujem za sve što ste učinili kako bismo svečanije proslavili Uskrs. Hvala župnim zborovima, ministrantima, članovima FSR-a, odboru za pastoral mladih, odboru za liturgijski i molitveni život, članovima ekonomskog vijeća, članovima pastoralnog vijeća, apostolima, prvopričesnicima, krizmanicima i drugim učenicima, hvala darovateljima za uskrsnu košaricu kao i članovima odbora za karitativno služenje, hvala suradnicima koji su uredili Božji grob i ukrasili crkvu cvijećem i svima koji su na bio koji način sudjelovali u pripravi. Neka vas sve dobri Bog blagoslovi radi boljitka naše župne zajednice!

 

  1. NADBISKUPIJSKI SUSRET SLIJEPIH I SLABOVIDNIH OSOBA, 7. travnja 2018.

     Početak je  u 9.30 sati u đakovačkoj katedrali.  Osobe koje žele sudjelovati neka se prijave župniku do 5. travnja 2018.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *