ŽUPNE OBAVIJESTI ŠESNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU 22. – 29. srpnja 2018.

  1. BLAGDANI U TJEDNU:

     Marija Magdalena – danas

Sv. Brigita Škotska – suzaštitnica Europe – ponedjeljak

Sv. Jakov – srijeda

Sv. Joakim i Ana, roditelji BDM – četvrtak

Sv. Klement Ohridski, Gorazd i dugovi – petak

 

  1. Vlč. IVICA REBIĆ, župnik Župe sv. Leopolda Mandića u Osijeku– razriješen službe župnika

    Nadbiskupovom odlukom, od 20. kolovoza 2018. razriješen sam službe župnika ove župe te imenovan župnikom Župe sv. Luke, evanđeliste u Josipovcu. Ovime ujedno želim srdačno zahvaliti svima vama draga braćo i sestre na zajedničkom radu i nastojanju oko svekolikog dobra naše župne zajednice. Neka nas prati Božji blagoslov i čuva zagovor sv. Leopolda Mandića, zaštitnika naše župe.

    

  1. Vlč. TOMISLAV BENAKOVIĆ, upravitelj župe u Vuki – imenovan župnikom Župe sv. Leopolda Mandića u Osijeku

     Nadbiskupovim dekretom,  21. kolovoza 2018., vlč. Tomislav Benaković preuzima službu župnika Župe sv. Leopolda Mandića u Osijeku. Imenovanom župniku želim svako dobro, Božji blagoslov i zagovor sv. Leopolda Mandića.

 

  1. ZAJEDNIČKA SJEDNICA SVIH ŽUPNIH VIJEĆA I ODBORA, 7. kolovoza 2018. u 20.00 sati

     Ovime pozivam članove ŽEV-a, ŽPV-a, Odbora za pastoral mladih, Odbora za liturgijski i molitveni život, Odbora za naviještanje i evangelizaciju i Odbora za karitativno služenje da se odazovu na sjednicu koja će ujedno biti i oproštajna, a tijekom koje ću zahvaliti za suradnju i sve što smo činili kroz ove tri godine moje župničke službe.

 

  1. SLAVLJE DANA DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI, 5. kolovoza 2018. u 10.00 sati

     Za vrijeme župne mise u 10.00 sati, svečanom procesijom, prigodnim programom

     KUD-a Leopold Osijek i zajedničkim domjenkom pod svodovima crkve, obilježit ćemo Dan Domovinske zahvalnosti. Stoga pozivam animatorice za pečenje kolača da organiziraju vrijedne žene koje će nam ispeći kolače kojima ćemo se počastiti. Unaprijed srdačno zahvaljujem.

 

  1. NADBISKUPIJSKA ZAKLADA DR. NIKOLA DOGAN – otvoren natječaj za stipendije

     Od 1. kolovoza do 10. listopada 2018. traje natječaj za stipendiju za djecu OŠ, SŠ, studente i doktorante. Svi koji se žele natjecati mogu dobiti informacije u župnom uredu ili na web stranici Caritasa.

 

  1. KRŠTENJE OGLAŠAVA: Dora Abramović, kći Danijela i Danijele r. Šajkunović;

Katarina Petrić, kći Maria i Marijane r. Grepo.

 

  1. ŠENŠTATSKA SKUPINA ima molitvu u subotu iza jutarnje mise. Svi koji žele pozvani su na molitvu.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *