ŽUPNE OBAVIJESTI PETA VAZMENA NEDJELJA 29. travnja – 6. svibnja 2018.

 1. BLAGDANI U  TJEDNU:

Sv. Josip Radnik – utorak

Sv. Atanazije – srijeda

 1. FILIP I JAKOV – četvrtak

     Našašće sv. Križa – četvrtak

Sv. Florijan – petak

 

 1. CRKVENI GOD – OTVORENJE JUBILARNE GODINE – HODOČASNIČKI DAN – TRODNEVNICA 2018.

    O planu i programu proslave smo animirali putem plakata, internetskih stranica, medija i hodočasnike kroz pobožnost Devet četvrtaka sv. Leopoldu. Vjerujem da će ova priprava privući i više vjernika iz naše župe kao i više hodočasnika.

 1. a) Hodočasnički dan, 6. svibnja 2018. – za vjernike koji neće moći biti na crkveni god
 2. b) Trodnevnica – duhovna priprava za crkveni god
 3. c) Crkveni god – otvorenje Jubilarne godine

 

 1. EUHARISTIJSKO KLANJANJE, 3. svibnja 2018.

     Iza večernje svete mise je klanjanje koje će voditi vlč. Tomislav Đukez u kojem će sudjelovati i njegovi vjernici-hodočasnici.

 

 1. DEVET ČETVRTAKA  SV.  LEOPOLDU, 3. svibnja 2018.

Ovoga nam četvrtka dolaze hodočasnici iz župe sv. Josipa iz Josipovca 1, predvođeni župnikom dr. Tomislavom Đukezom. Želimo im srdačnu dobrodošlicu, a druženje poslije klanjanja ćemo nastaviti u pastoralnim prostorima župe.

 

 1. HODOČAŠĆE U  MEĐUGORJE-PODMILAČJE, 22. – 24. lipnja 2018.

     Kako smo dogovorili na župnim vijećima, ovo je ujedno i priprava za naš jubilej 50. obljetnice župe. Imamo na raspolaganju 49 mjesta. Polazak je u petak 22. lipnja 2018. u kasnijim večernjim satima, a povratak je 24. lipnja 2018. u predvečerje. Prijava je do 27. svibnja 2018. Cijena puta je 180,00 HRK po osobi. Uplaćeni novac za troškove putovanja se ne vraća u slučaju da netko odustane. Kod prijave treba računati i na troškove ručka u Podmilačju koji nisu uključeni u cijenu putovanja. U župi Gradnići je organizirano noćenje po obiteljima u što je uključena i večera. Za nedjeljni doručak će nam domaćini nešto pripremiti jer krećemo u 07.00 sati prema Podmilačju. O još nekim detaljima ćemo biti na vrijeme upoznati.

 

 1. SVIBANJSKE POBOŽNOSTI u župnoj crkvu su svaki dan prije svetih misa, a u kapeli u Briješću svakim danom u 18.00 sati.

 

 1. KRŠTENJE OGLAŠAVA: Petar Grabar, sin Josipa i Mande r. Agatić.

 

 1. UPIS MISNIH  NAKANA za lipanj 2018. je u nedjelju 6. svibnja 2018.

 

 1. ŽUPNA KATEHEZA je završila za ovu školsku godinu. Ovime pozivam svu djecu na trodnevnicu za naš crkveni god, Hodočasnički dan kao i proslavu crkvenog goda kada ćemo otvoriti Jubilarnu godinu 50. obljetnice postojanja naše župe.

 

 1. SASTANAK ODBORA  ZA  LITURGIJU  I MOLITVENI  ŽIVOT, 2. svibnja 2018. (srijeda) u 19.30 sati

       Ovime pozivam sve članove odbora na sastanak radi bliže priprave za Hodočasnički dan  i crkveni god.

11. ISPOVIJED ŠTOVATELJA PRESVETOG SRCA ISUSOVA je u petak u redovito vrijeme

12. FOTOGRAFIJE PRVOPRIČESNIKA I KRIZMANIKA možete podići u redovno radno vrijeme

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *