ŽUPNE OBAVIJESTI 20. – 27. svibnja 2018.- DUHOVI – PEDESETNICA

  1. BLAGDANI U TJEDNU:

KVATRE – poziv na intenzivniju molitvu, djela pokore i ljubavi

POČINJE VRIJEME KROZ GODINU

Sv. Rita – utorak

BDM Pomoćnica kršćana – četvrtak

Sv. Filip Neri – subota

 

  1. ŽUPNO HODOČAŠĆE U MEĐUGORJE I PODMILAČJE,
  2. – 24. lipnja 2018.

Još uvijek ima mjesta jer se sa današnjim danom prijavilo 19 hodočasnika. Lijepo molim da to učinite do predviđenog roka kako ne bismo morali ponuditi i nekoj drugoj župi da popunimo autobus.

 

  1. ZAVRŠETAK SVIBANJSKIH POBOŽNOSTI, 31. svibnja 2018.

Prije večernje svete mise u župnoj crkvi ćemo završiti svibanjske pobožnosti kao i u Briješću prije jutarnje mise. Svima srdačno zahvaljujem za predmoljenje ove drage pobožnosti BDM koja neka bude ujedno zagovor i zahvala za 50. obljetnicu naše župe.

 

  1. KRŠTENJE OGLAŠAVA:

Bruna Šoštarić, kći Ante i Rebeke r. Šaravanja;

Barbara i Dora Crnčić, kćerke Gorana i Dunje r. Duić.

 

  1. HODOČAŠĆE SV.  ANTUNU  U  TVRĐU, 13. lipnja 2018.

Pobožnost sv. Antunu je priprava za naše župno hodočašće ovom dragom svecu kojega slavi cijeli svijet, pa i oni koji nisu kršćani. Prijedlog je da se pješice hodočasti na svetu misu koju ćemo mi, kao župna zajednica slaviti u 12.00 sati, a naš će Župni mješoviti zbor animirati liturgijsko pjevanje.

 

  1. PISMO BISKUPA ĐAKOVAČKO-OSJEČKE CRKVENE POKRAJINE O 10. OBLJETNICI NJEZINA UTEMELJENJA – pročitati

 

  1. CVIJEĆE ZA UKRAŠAVANJE ŽUPNE CRKVE I KAPELE U BRIJEŠĆU

     Na upit nekih vjernika koji žele dati cvijeće za ukrašavanje naših crkava preporučam da se jave animatorima Vesni i Dragi Kovač za župnu crkvu i Katici Tomić za kapelu u Briješću. Unaprijed vam srdačno zahvaljujem na daru ao i drugom doprinosu za ovu svrhu.

 

  1. DAN OTVORENIH VRATA ISUSOVAČKE KLASIČNE GIMNAZIJE, 26.05. 2018. – subota

     Od 10.00 sati počinju radionice i zabavno-kulturni program koji je otvoren za sve posjetitelje s ciljem da se bolje upozna rad gimnazije i njezino značenje. Dođite!

 

  1. TIJELOVSKA PROCESIJA, 31. svibnja 2018. – četvrtak

Poslije svete mise u 10.00 sati imat ćemo procesiju na način kako je to bilo i prošle godine jer uistinu imamo vrlo lijepa iskustva u uređenju sjenica kao i pozitivne kritike vjernika. Neka nas Bog blagoslovi u zajedništvu!

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *